Новини

Керівник КП «Павлоградтеплоенерго» виступив перед Громадською радою Павлограда

Директор КП «Павлоградтеплоенерго» Петро Ковальчук доповів на засіданні Громадської ради при Павлоградському міськвиконкомі про необхідність збільшення тарифу на тепло та можливість введення двоставкової оплати.

Причинами для збільшення тарифу стали суттєве здорожчання ціни на газ, матеріали, електроенергію, водопостачання, збільшення мінімальної зарплатні та ін.

«Попередньо ми можемо говорити про зростання тарифу для населення на 36-40%. Якщо розглянути конкретні приклади, то для квартири у 45 кв. м, при діючому тарифі, у будинку з лічильником було 1900 грн, буде — 2 400 грн, без лічильника — 2 300 грн, буде — 2 560 грн», — прокоментував керівник теплопостачального підприємства.

Щоб підприємство могло нормально підготуватися до опалювального сезону, а споживачі могли розподіляти платежі  на увесь рік, у Павлограді пропонують ввести двоставковий тариф. Це коли частина енергетичних витрат виражається в умовно-змінній частині, залежно від того, скільки теплової енергії споживає споживач. Зараз ця пропозиція опрацьовується.Умовно-змінні витрати – плата за спожиту теплову енергію, за рахунок якої здійснюються витрати на придбання лише палива, електроенергії та покупної теплової енергії. Споживач сплачує за цією ставкою лише протягом опалювального періоду та розмір платежу залежить від обсягів спожитої теплової енергії. Умовно-постійні витрати – плата за приєднане теплове навантаження, за рахунок якої здійснюються витрати, пов’язані з виробництвом, транспортуванням та постачанням теплової енергії, з обслуговуванням обладнання, з підтриманням його в робочому стані, тощо.

«Це значно полегшить ситуацію на підприємстві. Влітку немає нарахувань, і вже у вересні коштів для підготовки до опалювального сезону не вистачає. При тому, що ми маємо сплатити за газ авансом», — вважає керівник.

Після доповіді Петро Ковальчук відповів на запитання представників громадських організацій.