Новини

До уваги! КП «Павлоградтеплоенерго інформує»! Пам'ятка споживачеві перед початком опалювального сезону

Підготовка багатоквартирного будинку до опалювального періоду є найважливішим заходом щодо забезпечення стійкої і надійної роботи тепловикористальних установок в осінньо-зимовий період, в зв'язку з чим, в її проведенні повинні бути зацікавлені усі власники/співвласники житла.

Метою підготовки систем теплоспоживання до сезонної експлуатації є підвищення їх надійності, дотримання термінів і вимог до якості виконання робіт з обслуговування (утримання та ремонту) систем, що забезпечують нормативні вимоги та режими функціонування внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та ГВП в осінньо-зимовий період.

Підготовка житлового будинку до опалювального сезону визначається вимогами наступних нормативних документів:

·      Правила     користування тепловою  енергією (затверджені     постановою  КМУ      від 03.10.2007г. №1198), 2007р;
·      Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (затверджені постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630);
·      Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007г. №71);
·      Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 10.12.2008 р №620 / 378).

Для проведення підготовки будинку до опалювального сезону споживачі теплової енергії розробляють плани технічних заходів з підготовки внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання до експлуатації в майбутньому осінньо-зимовому періоді на основі аналізу функціонування систем в попередньому осінньо-зимовому періоді.


Технічні заходи
·      виконання ремонтно-профілактичних робіт устаткування тепловикористовувальних установок і внутрішньобудинкових систем;
·      ревізія запірної і регулюючої арматури обладнання і трубопроводів;
·      промивання устаткування, тепловикористовувальних установок, трубопроводів та систем теплоспоживання (зазначені роботи повинні проводитися з обов'язковою присутністю представників теплопостачальної організації) зі складанням відповідного акту;
·      перевірка технічного стану контрольно-вимірювальних приладів і систем автоматики та, при необхідності, їх доукомплектація;
·      виконання ремонтно - профілактичних робіт приладів комерційного обліку та регулювання теплової енергії (при необхідності та в межах балансової належності і експлуатаційної відповідальності), в тому числі щодо своєчасної повірки приладів комерційного обліку та забезпечення вільного доступу до них;
·      усунення порушень, виявлених у гідравлічних та теплових режимах тепловикористовувальних установок;
·      гідравлічні випробування внутрішньобудинкових систем опалення з складанням відповідного акту;
·      відновлення порушеної теплової ізоляції на трубопроводах та іншому обладнанні систем опалення та гарячого водопостачання;
·      налагодження систем теплоспоживання;
·      перевірку та відновлення (за необхідності) герметизації інженерних вводів;
·      відновлення (за необхідності) роботи нагрівальних приладів на сходових клітинах;
·      перевірку наявності (відновлення) табличок на увідних засувках систем, повітрозбірниках, централізованого опалення, вентиляції, ГВП, на кожному стояку з нумерацією відповідно до виконавчих схем.

Після виконання ремонтно-профілактичних робіт системи теплоспоживання повинні бути заповнені хімічно очищеною водою з тиском більше статичного на 0,5 кгс/см2, увідні засувки повинні бути закриті. Заповнення систем теплоспоживання повинно бути завершено до 15 вересня поточного року.
Для оцінки готовності теплових господарств споживачів власниками теплових господарств або уповноваженими ними органами до 1 вересня поточного року створюються комісії з перевірки готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період.

Перевірка готовності до роботи в опалювальний період теплових господарств споживачів повинна бути закінчена в термін не пізніше 25 вересня поточного року.

За умови виконання вимог, передбачених у Правилах, щодо готовності теплових господарств споживачів до роботи в опалювальний період в повному обсязі, комісіями в термін до 25 вересня поточного року видається акт готовності до роботи в опалювальний період, форма якого наведена в додатку 3. Копії актів готовності надсилаються до уповноважених органів, а також в організацію, що здійснює постачання теплової енергії, та відповідної державної інспекції.

Результати проведення профілактичних робіт і ремонтів, гідравлічних випробувань і промивання трубопроводів та іншого теплового обладнання оформляються відповідним актом готовності до опалювального періоду.

Акт готовності до опалювального періоду є невід'ємною частиною паспорта готовності до роботи в опалювальний період будинку.

Об'єкти споживача, які не отримали акт готовності у термін до 25 вересня поточного року, продовжують підготовку до роботи в опалювальний період і при виконанні всіх умов у термін не пізніше 1 жовтня поточного року можуть звернутися до центральних органів виконавчої влади та відповідної державної інспекції з обґрунтованим проханням про проведення повторної оцінки (перевірки) готовності до роботи в опалювальний період.
Кожен споживач житлово-комунальних послуг повинен розуміти, що комфорт, тепло і затишок в домі залежить від: відсутності витоків в підвалі, промитих радіаторів, відремонтованих розбитих вікон - це джерела втрат тепла. Якщо тепло втрачається через стіни, розбиті вікна, відкриті горища, підвали - такий будинок важко і дорого забезпечити якісною послугою з опалення. Тому самим споживачам варто заздалегідь потурбуватися про своє благополуччя і проконтролювати питання готовності житлового будинку до експлуатації в наступному опалювальному сезоні.

Готовність до опалювального сезону також полягає і в тому, щоб не було заборгованості за опалення та гаряче водопостачання перед теплопостачальною організацією. Споживачі повинні забезпечити поточну оплату спожитих ресурсів, а також в повному обсязі погасити накопичену заборгованість до початку опалювального сезону, щоб не допускати збоїв в запуску тепла.

ПАСПОРТ готовності до роботи в опалювальний
АКТ готовності до опалювального сезону